معرفی چند اپلیکیشن عجیب و خارق العاده برای آموزش زبان انگلیسی

بزرگترین سایت موبایل (اخبار و اطلاعات گوشی های جدید)

معرفی چند اپلیکیشن عجیب و خارق العاده برای آموزش زبان انگلیسی

۶۴۸ بازديد

این روزها به دلیل گسترش استفاده از تلفن همراه و اینترنت، بسیاری از افراد دوست دارند، در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کنند و از زمان‌شان بهترین استفاده را ببرند.دوره ‌های صفر تا صد آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان‌های دیگر از جمله انتخاب‌های اول افراد به حساب می‌آید. بهترین روش‌ یادگیری زبان انگلیسی در منزل، استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف زبان است، که در فروشگاه‌های گوگل پلی و اپل استور قابل دسترس هستند. با توجه به کثرت برنامه‌های آموزش زبان، در این مطلب سعی کرده‌ایم، برترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی را معرفی و اطلاعات کاملی از آنها را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

1. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی MONDLY

 

شاید اسم اپلیکیشن آموزش زبان مٌندلی را شنیده باشید، اپلیکیشنی برای آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد که در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته دروسی را برای زبان آموزان طراحی و پیاده سازی نموده است. این برنامه که بالغ بر 10 میلیون دانلود تاکنون داشته است، از 50 زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند که زبان فارسی نیز جز آن ها می‌باشد. طراحی اپلیکیشن MONDLY همانند یک نقشه است که در هر مقصد، دروس مخصوصی اعم از آموزش گرامر، لغت، تلفظ و … در آنها تعبیه شده است.

در قسمت دیگر این اپلیکیشن آموزش زبان، زبان آموزان با دو مدل برای تقویت مهارت صحبت کردن Speaking روبرو می‌شوند. رباتی که در ابتدا، یک کلمه و یا یک سوال را بسته به موضوعی که زبان آموز انتخاب کرده است، بیان می‌کند، سپس با نمایش چند جواب صحیح، از کاربر می‌خواهد یکی از آنها را انتخاب و آن را تلفظ نماید. در این حالت، ربات درستی تلفظ کلمات را بررسی و سوال بعدی پیرامون همان موضوع را مطرح می‌کند. به این ترتیب علاوه بر یادگیری تلفظ صحیح کلمات، گسترش دامنه لغات و دستور زبان، مهارت گفت‌و ‌گو نیز افزایش پیدا می‌کند. مدل دیگر نیز، استفاده از قابلیت ضبط صدا و پخش آن است. کلمه و یا عبارتی بیان می‌شود و زبان آموز آن را تکرار می‌کند و به این شیوه، ایرادات در تلفظ توسط سیستم شناسایی می‌شود. در واقع این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی روند یادگیری زبان را در هر چهار مهارت (شنیدن Listening، نوشتن writing ،صحبت کردن Speaking و خواندن Reading) را برای کاربران راحت نموده است. بخشی از آموزش‌های این اپلیکیشن ‌رایگان است و برای استفاده از باقی امکانات باید اشتراک خریداری شود.


دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

2. نرم افزار آموزش زبان انگلیسی BUSUU

 

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که صفر تا صد یادگیری زبان انگلیسی را برای زبان آموزان راحت کرده است، نرم افزار بوسو است، بعد از عضویت در این اپلیکیشن، برخلاف سایر اپ ‌های موجود در بازار، مخاطبان با دو گزینه “آزمون تعیین سطح و آموزش از ابتدا” روبرو می‌شوند که با توجه به سطح خود می‌توانند، یکی از این دو گزینه را انتخاب نمایند. در ابتدای هر درس در اپلیکیشن بوسو، لیست مواردی که قرار است، آموزش داده شود، نمایش داده می‌شود و از این منظر، زبان آموزان با یک برنامه‌ریزی منظم به هدف خود نزدیک خواهند شد. مزیت دیگر این نرم افزار، برنامه‌ریزی درسی برای زبان آموزان با توجه به سطح زبانشان است. البته این ویژگی برای 7 روز رایگان است و سپس باید نسبت به شارژ اکانت اقدام کرد. همچنین فضایی برای افزایش مهارت گفت‌و‌گو و تصحیح اشتباهات زبان آموزان نیز در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است. کاربران زمانی که دسترسی به اینترنت ندارند، نیز می‌توانند از بوسو BUSUU استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

3. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Drops

 

طراحی اپلیکیشن “دراپس” کاملا ساده و دوست داشتنی است و خبری از تصاویر با رنگ‌های مختلف و شلوغی بیش از اندازه در محیط یادگیری نیست. در این برنامه زبان آموزان متناسب با سطح زبان خود، می‌توانند دایره لغات خود را گسترش دهند. آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد مخصوص واژگان در دسته بندی‌های مختلف نظیر غذا، آب و هوا، طبیعت، حیوانات، سفر و … که تعداد آنها به بیش از 99 مورد می‌رسد، در این نرم افزار ارائه گردیده است. تکرار مداوم کلمات به شکل‌های مختلف، باعث افزایش یادگیری و ماندگاری در ذهن می‌شود. روند کاری این اپلیکیشن به صورت آموزش‌های روزانه در 5 دقیقه‌ است، علت انتخاب 5 دقیقه، گرفتن هرگونه بهانه از زبان آموزانی است که نداشتن زمان کافی را علت اصلی عدم یادگیری زبان می‌دانند. بعد از اتمام زمان، میزان یادگیری و کلماتی که در این مدت، آموزش داده شده است، به زبان آموزان نشان داده می‌شود. اپلیکیشن دراپس Drops با پرداخت درون برنامه‌ای، از طریق گوگل پلی و اپل استور قابل دانلود است.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

4. نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Memrise

 

اپلیکیشن ممرایز با فراهم کردن فضایی کاملا سرگرم کننده، در پی آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد به زبان آموزان است. شیوه آموزش زبان در این اپلیکیشن، توسط پخش ویدئوهای کوتاه مدت صورت می‌گیرد، که در آن افراد به زبان مادری‌شان، کلمات، عبارات و سوالاتی را مطرح می‌نمایند. این نوع از آموزش، نه تنها زبان آموزان را با تلفظ صحیح کلمات آشنا می‌نماید، بلکه کلمات جدید، گرامرهای مختلف در قالب جملات و سوالات متنوع را نیز آموزش می‌دهد. در انتهای هر درس، علاوه بر مشاهده میزان پیشرفت، لیستی از کلمات و عباراتی که آموزش داده شده است، نیز نمایش داده می‌شود و به این ترتیب این محیط با ایجاد انگیزه، روند آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد را برای کاربران راحت و آسان می‌نماید.

اپلیکیشن ممرایز Memrise از هردو سیستم عامل، اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند، همچنین از نسخه وب این اپلیکیشن نیز میتوان استفاده نمود. این اپلیکیشن نیز همانند سایر نرم افزارها، بخشی از آن رایگان و باقی با پرداخت هزینه، قابل دسترس است.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

5. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Rosetta Stone

 

اپلیکیشن نام آشنا رزتا استون به گونه‌ای طراحی شده است که صفر تا صد آموزش زبان انگلیسی را در خود جای داده است. آموزش به 23 زبان زنده دنیا در این اپلیکیشن گنجانده شده است. در این اپلیکیشن، هر بخش شامل یک درس اصلی است و در کنار آن، آموزش تلفظ، دستور زبان، واژگان و … قرار گرفته است که دسترسی به آنها، به صورت مجزا نیز امکان پذیر است. در این برنامه با پخش صدا و نمایش تصویر، کلمات جدید به زبان ‌آموز آموزش داده می‌شود. با شنیدن، نوشتن، تلفظ و انتخاب آن واژه در میان دیگر کلمات، فرایند به خاطر سپاری به راحتی انجام می‌شود.

این برنامه علاوه بر پشتیبانی از سیستم‌ عامل‌های اندروید و IOS، دارای نرم افزار مخصوص کامپیوتر نیز است. اپلیکیشن رزتا استون Rosetta Stone با بیش از 10 میلیون دانلود، یکی از بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی در منزل است که همانند سایر اپلیکیشن‌ها، استفاده از برخی امکانات آن رایگان و باقی شامل هزینه می‌شود.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

6. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Elsa Speak

 

بسیاری از زبان آموزان تلفظ صحیح لغات را نمی‌دانند و با داشتن دایره واژگان قوی، نمی‌توانند از آنها در مکالمات خود استفاده کنند. اپلیکیشن‌ های مخصوصی برای آموزش تلفظ صحیح کلمات طراحی شده‌ است، که یکی از آنها، اپلیکیشن Elsa Speak است، این برنامه نیز همانند سایر نرم افزار‌ها از سه سطح تشکیل شده است. زبان آموزانی که در ابتدای مسیر هستند می‌ توانند از گزینه مبتدی استفاده نمایند و همراه با برنامه‌ های منسجم و منظم این اپلیکیشن با آوا و صدای هر کلمه آشنا و سپس با رباتی که در برنامه تعبیه شده است، صحت درستی تلفظ خود را بررسی نمایند و با تکرار و تمرین، به نتیجه دلخواه برسند. افرادی که در سطح متوسط و یا پیشرفته هستند نیز می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده نمایند. برنامه‌های ویژه‌ای برای آماده سازی زبان آموزان برای امتحان‌های بین المللی نظیر IELTS، TOEFL در این اپلیکیشن گنجانده شده است. در واقع این اپلیکیشن با ساده سازی روند صفر تا صد یادگیری زبان انگلیسی مخصوصا برای تلفظ کلمات،  اعتماد به نفس زبان آموزان را حین صحبت کردن افزایش می‌دهد. در آخر اینکه، نسخه رایگان این اپلیکیشن دارای دروس و امکانات کمتری نسبت به نسخه پولی آن است.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

7. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Learn 50 Languages

 

افرادی که به دنبال یادگیری صفر تا صد زبان انگلیسی هستند، حتما نیاز به فلش کارت‌های انلاین خواهند داشت که در آن علاوه بر آموزش الفبای انگلیسی و شمارش اعداد، کلمات مختلفی در دسته بندی‌های متفاوت را آموزش دهد. اپلیکیشن learn 50 languages که اتفاقا از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند، کاملا برای این هدف طراحی و توسعه داده شده است. در قسمت دیگر این اپلیکیشن با یک بازی، زبان آموزان می‌توانند متضاد کلمات، افعال و صفات را همانند جورچین در کنار یکدیگر قرار دهند تا علاوه بر تکرار کلماتی که می‌دانند، متضاد آن کلمات را نیز فرا بگیرند و در جملات خود از آنها استفاده نمایند. از ایستگاه رادیویی این اپلیکیشن نیز نباید غافل شد چرا که با ارائه آهنگ‌ها و اخبار مختلف، درصدد آموزش تلفظ صحیح کلمات و افزایش دایره لغات زبان آموزان است.

دانلود اپلیکیشن :

 
 
 

سخن پایانی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان است. در این مطلب سعی کردیم، برترین نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی و علاقه مندان را با جزییات هر برنامه آشنا نماییم. فراموش نکنیم، پازلِ صفر تا صد یادگیری زبان انگلیسی تنها با  تمرین و ممارست زبان آموزان است که کامل می‌گردد.

در فروشگاه‌های گوگل پلی و اپل استور، نرم افزارهای مطرح دیگری برایآموزش صفر تا صد زبان انگلیسی موجود هستند که امتیازات بالایی نیز از سوی کاربرانِ دوزبانه دریافت نموده اند. اپلیکیشن‌هایی نظیر Duolingo ، Hello English ،Lingo Deer  و … انتخاب زبان مبدا و مقصد در این اپلیکیشن‌ها اجباری است و عدم پشتیبانی از زبان فارسی، باعث شده است، زبان آموزانی که فقط مسلط به زبان فارسی هستند، نتوانند از این اپلیکیشن‌ها استفاده نمایند.

خبر خوب اینکه، اپلیکیشن‌ های مختلفی برای آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی مختص فارسی زبانان طراحی شده است. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن که برای دانلود در صفحه اصلی و فروشگاه‌ کافه بازار قابل دسترس است، ویدئو محور بوده و از طریق پخش ویدئوهای مختلف درصدد آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته است. مدرسان در ویدئوها همزمان به زبان فارسی و انگلیسی صحبت می‌کنند و بدین ترتیب تمامی نگرانی‌های کاربران فارسی زبان جهت یادگیری زبان انگلیسی را از بین برده اند. در مطلب بعدی، درباره این اپلیکیشن، امکانات و ویژگی‌های آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.